loading...

مرجع آموزشی دکوراسیون داخلی

بازدید : 39
چهارشنبه 17 دی 1399 زمان : 19:20

چمن‌های مصنوعی در شرایط آب و هوایی گوناگون، چگونگی نصب، محل نصب و ... عملکردها و سطح کیفی متفاوتی را از خود نشان می‌دهند. به همین دلیل است که وقتی به سمت انتخاب این کالای دوست‌داشتنی تمایل پیدا می‌کنیم، ملاک‌های مختلفی در مقابل ما قرار می‌گیرند. کیفیت چمن مصنوعی برخی از نمونه‌ها به حدی بالا است که می‌تواند در هر شرایطی و هر میزان تردد و استفاده مقاومت بالایی داشته و در طولانی‌مدت نیز این ویژگی را برای خود حفظ نماید.

تأثیر فضای مورداستفاده در کیفیت چمن مصنوعی:

چمن مصنوعی گاه برای محوطه‌سازی و فضاسازی مورداستفاده قرار می‌گیرد که مسلماً تردد بر روی آنها نزدیک به صفر است اما گاهی در باشگاه‌های ورزشی با میزان فشار بالا کاربرد دارد و در برخی موارد نیز به‌منظور امن سازی زمین‌های مهدکودک‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرید که مسلماً در هر یک از این فضاها به‌راستی باید انتظار متفاوتی را از دوام این محصول داشته باشیم.

فرسودگی چمن مصنوعی در فضاهای پرکاربردتر امری طبیعی است، هرچند اگر محصولی تمامی عوامل مثبت تأثیرگذار بر کیفیت را در خود گنجانده باشد، سازگاری‌اش با عوامل فرسایشی چون ضربه و فشار بیشتر است.

با عوامل تأثیرگذار بر کیفیت چمن مصنوعی همراهمان باشید.

عوامل تأثیرگذار بر کیفیت چمن مصنوعی:

مسلماً قبل از خرید دانستن این نکته که چگونه کیفیت چمن مصنوعی را بسنجیم برای کسانی که تا حال با این مصنوعات آشنایی ندارند سؤال حیاتی محسوب می‌شود. عوامل مختلفی هستند که صرف‌نظر از میزان ساییدگی، کوبیدگی، ضربه و فشار که بر سطح این عناصر وارد می‌شوند، کیفیت چمن مصنوعی را تحت تأثیر قرار داده و رتبه‌بندی‌های مختلفی از آن را ارائه می‌دهند.

در ادامه به این نکات پرداخته و شمارا با آنها بیشتر آشنا می‌نماییم.

 1. نکته اول توجه به مقاومت چمن مصنوعی:

اگر می‌خواهید کیفیت چمن مصنوعی را بسنجید، مطمئناً مقاومت، مهم‌ترین رکنی است که باید به آن آراسته باشد. مقاومت می‌تواند زیبایی این محصول را در طولانی‌مدت تضمین نموده و علاوه برافزایش کاربری، ظاهر چمن مصنوعی را نیز در همان حالت ایدئال حفظ نماید.

 1. نکته دومی توجه به ضخامت چمن مصنوعی:

عوامل تأثیرگذار بر کیفیت چمن مصنوعی چنان درهم‌تنیده هستند که به‌واقع نمی‌توان تأثیر آنها را بر یکدیگر نادیده گرفت. همان‌قدر که چمن‌های ضخیم‌تر مقاومت بیشتری را از خود نشان می‌دهند، چمن‌های مقاوم نیز اغلب باضخامت‌های بیشتر به فروش رسیده، بدین ترتیب قدرت و کیفیت یک چمن را ضخامت و مقاومت آن بیان می‌کند.

 1. نکته سوم توجه به لایه زیرین چمن مصنوعی:

بسیاری از چمن‌ها برای افزایش قدرت به دولایه زیرین مجهز هستند که اگرچه تأثیر منفی کمی بر زیبایی این محصول می‌گذارد اما در طولانی‌مدت آن را بادوام‌تر و مقاوم‌تر نموده، به‌گونه‌ای که استحکام بی‌نظیری را در آینده از آن شاهد هستیم.

 1. نکته چهارم توجه به لایه غشا چمن مصنوعی:

نکته مهمی دیگری که می‌تواند بازگوکننده دوام چمن مصنوعی باشد لایه غشاء آن است که وظیفه چسباندن الیاف چمن به لایه زیر را دارد و اگر از نمونه‌ای مرغوب نباشد قادر نیست به حد کافی فیبرهای چمن را به لایه زیرین محکم نموده و بهترین اتصال را برقرار نماید.

مشاهده انواع چمن مصنوعی در اینجا ببینید.

بازدید : 34
پنجشنبه 13 آذر 1399 زمان : 11:36

اگر چه تا سال­های گذشته تنها موکت­های نمدی مورد استفاده افراد قرار می­گرفتند که قیمت آن ها نیز بسیار پایین بود اما امروزه تنوع موکت­های ایرانی و خارجی موجود در بازار بسیار زیاد می­باشد که هر یک از آن­ها از نظر قیمتی در رده­های مختلفی قرار دارند. این روزها اما موکت های خارجی بیشترین طرفدار را در بین انواع موکت­ها به خود اختصاص داده اند.

مزایای موکت­های خارجی

 1. موکت­های خارجی باکیفیت از ثبات رنگ برخوردار می­باشند و رنگ آن­ها بر اثر شستشو تغییر پیدا نخواهد کرد و موکت دچار به هم ریختگی نمی­گردد.
 2. انعطاف و نرمی موکت­های خارجی باعث شده است که بتوان از آن­ها در هر فضایی استفاده نمود.
 3. نرمی این موکت­ها در زمان راه رافتن احساس گرمایی مطلوبی را به افراد منتقل خواهد نمود.
 4. به واسطه موکت­های خارجی می­توان تا حد قابل توجهی صدای محیط را گرفت و از رفتن سروصدای ناشی از بازی کودکان خود به بیرون آسوده خاطر بود.
 5. برای اتاق کودکان می­توان از موکت­های خارجی پرز کوتاه استفاده نمود و به آسانی با جاروبرقی آن­ها را جاروکشی کرد.
 6. موکت­های خارجی از تنوع طرح و رنگ بسیاری برخوردار می­باشند و شما بسته به دکوراسیون فضای مورد نظر می­توانید به آسانی دست به انتخاب بزنید.
 7. موکت­های خارجی فضای جذاب تر و شیک تری به فضا خواهند بخشید.

اگر چه گفته می­شود در حال حاضر بسیاری از موکت­های ایرانی از نظر کیفیت با نمونه­های خارجی خود برابری می­کنند اما با این حال هنوز هم با وجود قیمت بالاتر موکت­های خارجی تقاضا برای خرید این موکت­ها بیشتر می­باشد.

در ادامه به شما خواهیم گفت که به چه دلیل قیمت موکت خارجی از نمونه­های ایرانی بیشتر می­باشد و در واقع به بررسی عوامل موثر بر قیمت موکت خارجی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر قیمت موکت خارجی

 • جنس الیاف

امروزه دیگر در بازار خبری از موکت­های نمدی نیست و در ساخت موکت­های امروزی از الیاف نایلونی، پلی پروپیلن، پلی استر و اکریلیک استفاده می­شود. کیفیت موکت در گرو ترکیبات مورد استفاده در تولید آن می­باشد و هر چه موکت از الیافی نرم تر، محکم تر و منعطف تر برخوردار باشد به طبع کیفیت نهایی آن نیز بیشتر خواهد بود. لذا می توان یکی از عوامل موثر در قیمت موکت خارجی را جنس الیاف آن دانست.

 • تفاوت قیمت موکت­های خارجی

به طور معمول موکت­های خارجی موجود در ایران موکت­های وارداتی از کشورهای هلند، فرانسه، ایتالیا، بلژیک و چین می­باشند. ترکیب مورد استفاده در هر کشور، انحصاری خود آن کشور می­باشد و از این رو موکت­های خارجی بسته به نوع برند و کشور تولید کننده از قیمت­های متفاوتی برخوردار هستند. برای مثال قیمت موکت­های وارداتی از کشور بلژیک بالاتر است. این در حالی است که نمونه­های چینی از نظر قیمت با نمونه­های ایرانی برابر هستند و البته کیفیت آن ها به نسبت نمونه­های ایرانی بسیار پایین تر می باشد.

 • نوع موکت خارجی

موکت­های خارجی در انواع پرز بلند و پرز کوتاه در بازار موجود می­باشند و فروش هر دو نوع به دو شکل تایلی و رولی انجام می­گردد. لذا یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت موکت خارجی را می­توان نوع موکت خارجی مورد نظر دانست.

موکت­های خارجی اگر چه به نسبت نمونه­ های ایرانی از قیمت بالاتری برخوردار هستند اما در صورت انتخاب آن­ها تنها یک بار برای همیشه هزینه خواهید نمود و تا مدت ها از خرید دوباره موکت معاف می­گردید.

بازدید : 55
چهارشنبه 7 آبان 1399 زمان : 22:00

قطعاً برای شما یا اطرافیانتان پیش‌آمده که تکه‌ای از موکت به دلایل مختلفی مانند آتش سیگار، زغال، اتوی داغ و ... بسوزد و بعدازآن سعی در تعمیر آن داشته باشید اما نتوانید کاری انجام دهید و حتی اوضاع را از چیزی که هست بدتر کنید.

موکت‌ها در دسته‌بندی‌های مختلف با پرزهای بلند و کوتاه عرضه می‌شوند تا سلایق مختلف را پاسخگویی نمایند. به همین دلیل راهکارهایی متفاوت به‌منظور تعمیر موکت سوخته، متناسب با جنس آن‌ها ارائه می‌شود.

روش‌های مختلف تعمیر موکت سوخته:

در این مقاله قصد داریم بر اساس نوع موکت و نحوه سوختن آن به معرفی چندراهی که موجب تعمیر موکت سوخته می‌شود، بپردازیم تا موکت خود را از هر جنسی که هست به‌راحتی بازسازی کرده و آثار سوختگی را از چهره آن بزدایید.

 • تعمیر محل سوختگی سیگار

ممکن است در اداره یا محل کار و یا حتی خانه ناگهان سیگار از دست شما رهاشده و دچار سوختگی بخش کوچکی از موکت شود. با توجه به این‌که موکت‌های اداره‌جات و اکثر خانه‌ها از پرزهای کوتاه برخوردار هستند، به‌راحتی می‌توان با طی این مراحل، محل سوختگی را به‌صورت کامل از بین برد.

 • مرحله اول:

برای تعمیر موکت سوخته به‌وسیله سیگار ابتدا محل سوختگی را به‌صورت کامل با کاغذ سمباده، تمیز نمایید.

 • مرحله دوم:

حال باید به کمک جاروبرقی یا هر وسیله دیگری که مکش خوبی داشته باشد، تمام آثار باقی‌مانده از سمباده را جمع کنید. اکنون مشاهده می‌کنید که محل سوختگی بسیار کم‌تر شده و به‌راحتی قابل‌دیدن نیست.

 • مرحله سوم:

در مرحله بعد شما می‌توانید با محلول آب‌اکسیژنه و آب معمولی برای همیشه و به‌صورت کامل سوختگی را ناپدید سازید. فقط توجه داشته باشید، در این محلول باید نسبت 1 به 10 رعایت شود؛ یعنی هر 10 میلی‌لیتری که از آب معمولی استفاده می‌کنید، 1 میلی‌لیتر به‌منظور اثرگذاری بهتر، آب‌اکسیژنه را اضافه کنید.

نکته مهم:

البته روشی که گفته شد مخصوص تعمیر موکت سوخته با پرزهای کوتاه است و برای انواع موکت‌ها با پرز بلند کارایی چندانی ندارد.

 • تعمیر موکت سوخته دارای پرزهای بلند:

زمانی که سیگار، زغال یا هر چیز دیگری با موکتی که دارای پرزهای بلندی است، برخورد نمود و باعث سوختن قسمتی از آن شد، در اینجا نیز به‌راحتی می‌توانید محل سوختگی را ناپدید کرده و موکت را مانند روز اولش زیبا نمایید.

 • مرحله اول:

در این روش پرزهای سوخته شده را به‌آرامی و با دقت به‌وسیله قیچی جدا کنید؛ توجه داشته باشید که به ساختار اصلی موکت آسیبی نرسد و فقط به‌آرامی پرزهای سوخته شده جدا شود.

 • مرحله دوم:

از مکان‌های دیگر موکت با موچین پرز جدا کرده و در محل خالی که قبل‌تر سوخته بود با چسب بچسبانید، این کمک بزرگی به ناپدید شدن آثار سوختگی می‌کند. البته توجه نمایید که از مکان‌های مختلف موکت پرزها را انتخاب کنید تا جای خالی آن‌ها به چشم نیاید.

 • مرحله سوم:

در پایان هم‌دستی روی پرزها بکشید و یا آن‌ها را با شانه به‌آرامی شانه کنید تا هم‌سطح بقیه الیاف موکت شوند.

 • تعمیر موکت سوخته به‌وسیله اتوی داغ

سوختن موکت به‌وسیله اتوی داغ یکی از مسائلی است که در بیشتر خانه‌ها پیش می‌آید، البته در بسیاری موارد فقط جای آن کمی زرد می‌شود؛ اما حتماً در برخی موارد، نیز شاهد سوختن بخش بزرگی از موکت هستید.

در حالتی که فقط قسمتی از موکت زرد شده می‌توانید، یک پیاز را نصف کرده و آن را روی محل سوختگی قرار دهید و بعد از مدتی محل سوخته را با آب شستشو دهید.

اما اگر محل زیادی از موکت شما دچار سوختگی شد، بازهم نگران نباشید، زیرا قطعاً هنگام خرید موکت از گامان تزیین جاوید ناچار شدید، محلی از آن را که به نظر اضافه و ناموزون بود با کاتر تیز برش دهید. همین قسمت‌ها برای مرتفع نمودن آسیب و تعمیر موکت سوخته شما کافی هستند، به‌شرط آنکه مراحل زیر را انجام دهید.

 • مرحله اول:

در مرحله اول، محل سوختگی را با کاتر برش دهید و یک‌لایه از آن را بردارید.

 • مرحله دوم:

سپس قسمت‌های اضافه را به‌اندازه محل سوختگی برش داده و آن را با چسب سیمان به محل برش بچسبانید.

 • مرحله سوم:

جسم سنگینی روی قسمت ترمیم‌شده قرار دهید و بگذارید تا کاملاً ثابت شود. پس از گذشت زمانی مشاهده می‌کنید که موکت سوخته به‌راحتی مانند روز اول زیبایی خود را بازیافته است.

برای دیدن انواع موکت های ظریف مصور و آرتا موکت به لینک ها مراجعه کنید

بازدید : 184
سه شنبه 30 ارديبهشت 1399 زمان : 16:54

به عنوان یک عرف رایج در همه هتل های بین المللی و موفق همیشه موکت گزینه انتخابی برای کفپوش هتل ها بوده است. انتخاب موکت برای هتل یکی از چالش برانگیزترین موارد در طراحی داخلی است.

موکت ساده ترین و قدیمی ترین کفپوش هتلی است که این روزها با شکل و شمایل متفاوتی دیده می شود. انتخاب موکت برای هتل رسمی دیرین در همه جای دنیاست. حتی رد پای موکت را در هتل های چند ستاره و با کلاس هم می بینید. بیشتر شدن تعداد اتاق ها به معنی صرف هزینه بیشتر برای خرید موکت است. کوچکترین سهل انکاری می تواند بخش زیادی از بودجه را هدر دهد.

ترفندهای انتخاب موکت برای هتل

فرش زیباترین کفپوش برای پذیرایی از مهمان های یک هتل است ولی قیمت فرش دستباف چندان ارزان نیست. برای فرش کردن صدها اتاق کفپوش های مقرون به صرفه ترین هم وجود دارد. موکت هتلی علاوه بر ارزان قیمت بودن، زیبایی فوق العاده ای هم دارد. در این مکان زیبایی حرف اول را می زند. تمامی المان های دکوراسیون در یک هتل با توجه به معیارهای زیبایی شناختی انتخاب می شود. در مورد دیوارپوش ها و کفپوش ها حساسیت بیشتری وجود دارد. وسعت این سطوح در مجموع بسیار زیاد است و نباید نادیده گرفته شود.

موقع خرید موکت هتل به کاربری آن توجه می شود. به طور معمول از یک نوع موکت برای همه فضاهای عمومی و اتاق ها استفاده نمی شود. موکت اتاق خواب هتل ها با موکت فضاهای پر تردد تفاوت دارد. اتاق های هتل در مقایسه با لابی، رستوران و …. دارای تردد کمتری هستند پس موکت های ظریف تر و جذاب تری را می توان برای اتاق ها انتخاب کرد. موکت پرز بلند برای دکوراسیون اتاق هتل ایده آل است.

موکت های پلی پروپیلن در برابر نور خورشید رنگ خود را از دست نمی دهند و رنگ ثابت دارند. جالب تر اینکه اینکه کفپوش های تولید شده از پلیمرها در برابر رطوبت و آب هم ثبات بافت خود را از دیت نمی دهند و دچار پوسیدگی و فرسایش نمی شوند. در هتل ها از این کفپوش برای راهروی سرویس های بهداشتی نیز استفاده می شود.

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 4
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 11
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 16
 • بازدید ماه : 16
 • بازدید سال : 160
 • بازدید کلی : 565
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی